Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel....

Odpověď: V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných....

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel. Tak jsem to zkusila a celkem dobrý a po 2 týdnech další ale pak to přišlo, děsně jsem začala kašlat bolelo mě na plících asi 2 týdny byla jsemi u alergologa (kvůli astmě) a samozřejmě výsledky horší :( tak jsem si řekla stop a vyšlo to do září jsem nekouřila vůbec ale pak jsem jela na praxi a jelikož dělám v odvětví (hotelnictví a turismus) kde se hodně kouří tak jsem si jednou s holkama taky zapálila vodní dýmku první pocity dobré ale štve mě že jsem nevydržela nekouřit :( a zase se ukázalo bolení na hrudi tak jsem šla k obvodnímu lékaří (neřekla jsem mu že jsem zkusila vodní dýmku) ale jen že mám záchvaty kašle a bolí mě na průduškách a naštěstí žádné nálezy, dýchání čisté a v tedy jsem si řekla a dost nebudu hazardovat se svým zdravím tak od té doby (je tomu asi měsíc a dva týdny) nekouřím ale chybí mi to :( ale chci se toho zlozvyku každopádně zbavit pač o tom vůbec nikdo neví -ani rodina nikdo!! ale nejhorší je že na cigaretu furt musím myslet není divu když mám taťku příležitostného kuřáka :( tak bych se chtěla zeptat bude mi stéjně cigareta ničit zdraví když mi ten kouř zustane v puse jako když jsem předtím šlukovala? a co si myslíte o elektonické cigaretě ? snad není tak škodlivá jako klasické cigarety ? a jak nahradit tu touhu po vypouštění kouře z úst které při kouření nešlo odolat a líbilo se mi ? děkuji za odpovědi
V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných. Vdechnutím kouře až do plic se jich dotěla sice dostane víc než když je kouř jen v puse, ale rozdíl bych nepřeceňovala. Navíc se do plic prakticky vždy nějaký kouř dostane, i když máte pocit, že jste "nešlukovala". Čím nahradit touhu vypouštět kouř: to musíte vědět nejlépe sama - co Vás těší, co máte ráda. jen pozor, aby to nebylo moc kalorické (sladkosti, sušenky, oříšky...). Co třeba mentolový tic-tac? Nebo napít se vody z lahvičky se sacím uzávěrem?
Dobrý večer, před více jak měsícem jsem přestal kouřit. Měl jsem cca krabičku na den. Ihned po skončení jsem cítil pronikavé zlepšení celkového zdravotního stavu. Zhruba před týdnem se u mě objevily potíže s dechem, stačí, abych se sehl a hned se zadýchám. Je možné, aby tyto potíže souvisely s tím, že jsem přestal kouřit? Před měsícem a půl jsem byl na RTG plic, s nálezem v mezích fyziologických. Předem moc děkuji za odpověď.
Měl byste se nechat vyšetřit plicním lékařem (pneumologem). Bohužel, tím, že přestanete kouřit, se nestanete nesmrtelným ani navždy zdravým. Souvislost bude nejspíše jiná.
Dobrý den, chtěl jsme se zeptat. Normálně kuřákem nejsem, ale pravidelně navštěvuji utkání hokejové Komety, kde máme s kamarády tradici si pravidelně při každém zápase zapálit jeden malý doutník s filtrem (klasický za 7 Kč.). Ani ho nešlukuji, ale slyšel jsem, že nešlukování může způsobit rakovinu jazyku, nebo něco podbné. Tak by mě zajímal váš názor, jak moc škodí zápálení jednoho malého dloutníku s filtrem za 7Kč jednou týdně, aniž bych ho šlukoval. A pak ještě jeden pod dotaz. U kamaráda platí to stejné, ale on navíc má po akutním zánětu slinivky břišní. Když to NEŠLUKUJE, může to u něj škodit více než u normálních lidí? Stále mluvím o tom doutníčku jednou týdně. Předem díky za případnou odpověď.
Myslím, že výstižný slogan je "Každá cigareta poškozuje", také doutníček či jiná dávka tabákového kouře včetně pasivního kouření. Případně se podívejte na předchozí otázky a odpovědi.
Dobrý den, Môj spolubýdlíci začal kouřit elektronické cigarety a na rozdiel od klasických ich kouři i v pokoji. Chtěl bych se zeptat, jestli to pro mně prědstavuje zdravotní riziko.
Prakticky žádné, na rozdíl od klasických. Zdá se tedy, ze je k Vám ohleduplný.
Dobrý den, dnes jsem přestal kouřit, dlouhodobě jsme snižovl počet cigarett, poslední měsíc to bylo 5 cigaret denně. Napište mi prosím jak dlouho budou trvat abstinenční příznaky a zda to může zhoršit psychický stav. V případě že ano napište mi prosím jak mám postupovat. Děkuji
Takto po mailu těžko říci. Samotné omezování nemá moc velký smysl - většinou kouříte intenzivněji, takže z méně cigaret dostanete více chemikálií. Pokud jde o psychický stav, těžko se mohu na dálku vyjadřovat. Pročtěte si předchozí odpovědi - v podstatě je tam vše popsáno.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce