Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo.Jsem kuracka a hrozne me to stve,prestala jsem kourit asi petkrat,kdyz jsem byla tehotna.)dvakrat) a kdyz jsem byla v nemocnici.Vydrzela jsem nekourit treba rok,a zase jsem zacala mela jsem na sebe hrozny vztek,ale nemohla jsem si pomoct.V soucasne dobe mam zase hroznou potrebu nekourit,ale potrebuju tu jak se rika ¨"berlicku"V soucasne dobe uzivam seropram,a chci vedet jestli leky o kterych jste mluvila muzu uzivat,aniz bych se musela obavat vedlejsich ucinku.Po uzivani seropramu se muj stav zlepsil,mela jsem nemocneho otce a nejak jsem to nezvladla tak jsem navstivila lekare a ten mi lek predepsaL.zajima me jestli se v konbinaci s timto lekem nemuze muj stav zhorsit,naplasti jsem zkousela,inhalatory,zvykacky,ale o lecich o kterych jste mluvila ne.Chci tedy vedet jestli je mohu uzivat spolu s antide. Dekuji
Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají především cigarety a nikoli léky závislosti na tabáku. Také je dobré si uvědomit, že kouření nejen zlepšuje na chvíli náladu, ale také vyvolává depresi a například zvyšuje zhruba 3x riziko sebevraždy. Deprese je také jedním z možných abstinenčních příznaků. Pokud jde o čistý nikotin, podle zdravého rozumu si musíme uvědomit, že z cigaret jej dostává kuřák taky a to v průměru 1-3 mg z jedné cigarety (bez ohledu na údaj na krabičce), navíc ovšem spolu s více než 4000 chemikáliemi. Tedy čistý nikotin z léků je zcela jistě vždy lepší než nikotin z cigaret. Pokud jde o lék vareniklin, prakticky žádné interakce nemá, protože se v těle nemetabolizuje. Existuje také bupropion, což je antidepresivum, které snižuje potřebu kouřit. Pokud jde o Váš konkrétní dotaz, nemyslím, že bych mohla odpovědět na dálku, protože je to vždy individuální léčba a ani nevím, který z léků máte na mysli. Vareniklin i bupropion je navíc vázaný na recept, tedy stejně - pokud je pro Vás vhodný - Vám jej musí předepsat lékař. Měla byste se obrátit na své nejbližší centrum pro závislé na tabáku - je jich téměř 30 a adresy jsou na www.slzt.cz . O tom, že přestáváte kouřit a jaké léky přitom budete užívat, by měl vědět také Váš lékař, který Vám předepsal seropram.
Dobrý den. prosím o Vaše odborné vyjádření. Kouřila jsem 20 let, cca. 20 cigaret denně.Nyní již 4 měsíce nekouřím. Nedostavil se žádný kašel, o kterém jsem slyšela, že se má objevit po ukončení kouření. Nechala jsem se vyšetřit na plicním oddělení, v jakém stavu jsou mé plíce momentálně. Výsledek zněl dobře jak na rentgenu, tak na spinometru, i kyslík v krvi je dobrý a také krevní odběry jsou dobré. Pouze odběr hlenu z plic ( odkašlaný do kelímku ) ukázel přítomnost zánětlivých toxických buněk ve škále od 1 do 5 je to prý stupeň 2/3. Znamená tento výsledek , že mám náběh na rakovinu plic? Domníváte se, že se tento stav zlepší po delší době nekuřáctví? Děkuji za odpověď.
Na svou diagnózu se musíte vyptat lékaře, který Vás vyšetřoval. Pokud jde o riziko rakoviny plic po zanechání kouření, platí, že čím dříve přestanete, tím bude nižší - ale většinou se k riziku nekuřáka už nikdy úplně nevrátí. Snížení rizika trvá léta, kolem 10 - 15 let.
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda máte informaci, jestli je v ČR nějaké ať státní či soukromé zařízení, které dělá nějaké např. pobytové programy pro odvykání kouření. Pro alkoholiky je mnoho zařízení, kde mohou začít abstinovat, je něco podobného i pro kuřáky? Díky za info.
Bohužel není. Ale zkuste se domluvit s Dr. Novotnym v Priessnitzových lázních v Jeseníku, Priessnitzova 12/299, 790 03 Jeseník, tel. 584 411 412, novotny@priessnitz.cz
Dobrý den,mám velké trápení,má přítelkyně přestala cca před 2 roky kouřit,ale nyní začala opět znova,prý sama od sebe,jsem z toho neštastný.Jsem nekuřák a velmi mi to u mé partnerky vadí,je to mladá krásná dívka,planovali jsme mimi,ted nevím co mám dělat,jsme spolu téměř 3roky.Nedokáži pochopit,proč ty 2roky nekouření zahodila,přemýšlím nad rozchodem,ale je to jinak fantastická žena,moc jí miluji,nedokáži bez ní žít,ale zároven to nedokáži překousnout,je nějaká pomoc?Přitelkyně již absolvovala nějaké ty magnety,poté nekouřila ty 2 roky.Problém je,že jsem ještě v zahraničí,již půl roku,vracím se k ní až v lednu.Děkuji za vaši radu či pomoc,nechci jí ztratit
Těžko poradit. Rozhodně jí nevyčítejte, že se ke kouření vrátila - nejspíš z toho sama nemá radost. Ale závislost na tabáku je chronické a bohužel typicky vracející se onemocnění. Kuřák, který přestal kouřit, se může ke své závislosti vrátit kdykoli, i když s ubíhajícím časem pravděpodobnost klesá. Zkuste pro to vyjádřit pochopení a podporu (pomoc, odměnu), pokud by ctěla zkusit znova přestat. Jestliže jste dlouho pryč, jak píšete, možná sáhla po cigaretě právě kvůli tomu - cigareta je pro kuřáka určitým společníkem. Mimochodem, magnety nejsou účinnou léčbou kouření: jejich efekt se rovná placebu, tedy něčemu zcela neúčinnému. V případě kouření je efekt placeba (=neúčinných metod) kolem 5 %, tedy Vaše přítelkyně byla asi jednou z pěti na celkových 100 osob, které to s magnety zkoušely. Roli tu hraje psychika (sehrané "představení") i zaplacené peníze (ty určitě zaplatila, protože magnety používají pro tuto léčbu jen obchodníci, ne lékaři).
Dobrý den chtěla jsem se zeptat,přestala jsem před rokem kouřit díky těhotenství,ale mám 20 kg navíc a můj bratr nekouři 8 lat a má 20 kg navíc,sport ani lehké omezení v jídle nezabírá,jak zhubnout a jestli pomohou nikotinové žvýkačky.Děkuji
Když nekouříte už rok, k nikotinu se rozhodně nevracejte. Je fakt, že v době, kdy se přestává kouřit, můžete snadno přibrat. není to však jediný důvod zvyšování hmotmosti! Zejména po těhotenství bývá obvyklé mít nějaká kila navíc, kromě toho v naprosté většině přibíráme i s věkem. Tedy moje rada: zapomeňte na kouření a věnujte se trpělivě, pravidelně a dlouhodobě sportování i vyvážené, pesté a málo kalorické starvě - velmi dobre rady jsou na příklad na www.stob.cz . Zázrak nehledejte, bet Vaší snahy a aktivity to nepůjde. Pokud vytrváte, kila určitě začnou ubývat. Možná by bylo také dobré vyšetření u Vašeho praktického lékaře (např. funkce štítné žlázy).
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce