Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel....

Odpověď: V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných....

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 11. - 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 
Dobrý den.Je mi 20 let a kouřím už od 12 let,ale jsem z toho opravdu už zoufalý kouřím 40 cigaret denně a chtěl bych opravdu přestat.Jenže zkoušel jsem náplasti nikotinové,inhalátory a nic nezabírá prostě jsem to nevydržel musel jsem si jít zapálit protože jsem byl nehorázně pdrážděný.Je vůbec něco účinějšího co by pomohlo od kouření?Než náplastě a inhalátory?Zkoušel jsem to i bez ničeho ale bylo to peklo.
Lékř Vám může předepsat ještě jiné léky. Seznam Center pro závislé na tabáku je na WWW.SLZT.CZ
Dobrý den, přestávám kouřit cca po deseti letech -20/cig. denně, s e-cigaretou. Už týden jsem neměl tabák, ale po cigaretě budu toužit pořád. Lékař mi zakázal kouřit kvůli srdci (tachykardie). Chtěl bych se Vás zeptat, jestli by bylo ze zdravoního hlediska akceptovatelné kouřit 1-2 cigarety denně? Děkuji
Váš lékař Vám dal velmi dobrou radu. Bohužel neexistuje bezpečná dávka kaouře, zejména pro poškození srdce a cév stačí velmi málo, i třeba jen pasivní kouření. Tedy bohužel, akceptovatelná není žádná cigareta, dokonce ani pobyt v zakouřeném prostředí.
Zdravím, někde jsem slyšel že když je kuřák tabáku a čas od času si zakouří marihuanu že to pomáhá jeho plicím a nějakým způsobem je to dokonce čistí, je v tom někde pravda? Děkuji
Zcela jistě to pravda není. Jakýkoli kouř vždy obsahuje řádově několik tisíc látek. Pokud vdechujete jakýkoli kouř, plíce vždy poškozujete.
Dobrý den,řeším problém mé matky, která propadla alkoholismu, ale podařilo se jí díky léčbě poslední 3-4roky abstinovat. Alkohol nahradila kouřením, je to cca měsíc, kdy pod odborným dohledem a předepsanými prášky přestala kouřit. Nevím přesně, které prášky užívá, ale neuvedla jim určitě, že se léčila ze závislosti na alkoholu a je to tak týden a pozoruji, že sice nekouří, ale alkoholu opět propadla. Může být souvislost s užívanými léky na odvykání kouření se zahájením pití? Nebo jsou nějak tyto dva neduhy propojeny?Tvrdí, že na cigaretu chuť vůbec nemá, ale tajně pije. Předem děkuji za odpověď, spěchá!!!
Neduhy bohužel bývají propojeny, jak píšete - tedy spíše závislosti než neduhy. Skončí-li se s jednou, bývá intenzivnější druhá. Léky jistě nebudou důvodem k pití. Pokd jde o problém s alkoholem, mohu doporučit Kliniku adiktologie, Apolinářská 4, Praha 2.
Nekouřím.Manžel je kuřák.Jaké škodlivé látky z cigaret jsou ve spermatu.Může mi to nějak škodit?
Spermatem Vám škodit nemůže, spíš kouřem, který doma vdechujete. Ale kuřáci mají méně kvalitní sperma (méně spermií, méně pohyblivé spermie).
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly