Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 11. - 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 
Dobrý den! Je mi 38 a kouřím od 18 let 40 a více cigaret denně. Od dětství trpím diabetem I. typu, nyní na inzulínové pumpě. Také se léčím s vysokým krevním tlakem. Před 10 lety jsem podstoupil vitrektomii obou očí. Myslím, že mám těch důvodů přestat s kouřením docela dost, ale NEJDE to! Pomůžete mi, prosím? Díky
Pacienti, kteří mají nepochybně silnou motivaci přestat, nejsou u nás výjimkou - napříkald kouří po infarktu, po diagnóze onkologického onemocnění, ale i po transplantaci srdce či plic. Závislost na nikotinu je silnou závislostí. To, že někdo přestane za Vás, to se nestane. Léky a poradenství Vám mohou významně pomoci, ale to hlavní je na Vás. Pro inspiraci se podívejte na předchozí odpovědi, postup léčby je popsaný. Můžete se objednat do svého nejbližšího centra podle seznamu na www.slzt.cz
Dobrý den, mě by zajímalo proč je na cigaretách psaný že jsou určené pro dospělé? To jako když je mi 14 tak mi škodijou víc než až budu dospělá? nebo je to jako u sexu že prej až budu stará tak to bude lepší když bych počkala? (znáte ty kecy rodičů žejo to je blbost co). A škodí to víc nebo míň když se tam přidaj bilinky jako třeba šalvěj? A když jsou určené pro dospělé tak kdo nikdy nekouří tak nebude nikdy dospělej? Díky za rady
Cigarety rozhodně nejsou známkou dospělosti, ale spíš naopak. Zmínka o dospělých je alibismem a také lákadlem výrobců cigaret právě na děti, ty chtějí být "dospělé" a proto je výrobek s takovým nápisem léká. Výrobci cigaret dobře vědí, že dospělí s kouřením prakticky nezačínají, asi 9 z 10 kuřáků si poprvé zapálilo v dětském věku. Výrobci naopak musejí dostat své zákazníky do závislosti dřív než oni dostanou rozum, průměrný věk první cigarety je v Praze kolem 10 let. Když člověk zjistí, že vlastně kouřit nechce, je pozdě - je závislý na silné droze podobné heroinu = na nikotinu. Přestat je pak problém a většině kuřáků se to nepodaří. Kdyby tabákové firmy nezískávaly děti, neměly by za několik let komu cigarety prodávat. Přidáním čehokoli k tabáku se rozhodně nestává kouř méně škodlivým, spíš naopak. A kouř čehokoli, co hoří, vždy obsahuje řádově tisíce chemikálií.
Dobry den dostala jsem od me pani doktorky na vas kontak a chtela jsem jse poradit jak zacit s odvykanim na zavislosti cigaret. jestli je duleźite jse obednat dopredu a nebo jestli muzu prijd kbykoliv na schuzku? taky my rekla ze stat prispiva nejakou castkou a chci jse zeptat jestli budu neco hradit ja sama a nebo jestli hradi neco pojstovna. dekuji predem za odpoved
Bohužel, objednání je nutné. Podrobný průběh návštěv je popsaán na www.slzt.cz pod "centra léčby" a nahoře je "příklad informací pro pacienta". U nás se platí jen regulační poplatek, v lékárně si pak patrně koupíte léky. Některé zdravotní pojišťovny na ně přispívají, ale například VZP svůj příspěvek 2000 Kč od 1.5.2009 zrušila - tedy informujte se u své zdravotní pojišťovny. Ale pokud na léky přispívají, tak stejně jen víceméně symolicky. Léky stojí asi tolik jako krabička cigaret denně.
Dobrý den, chci přestat kouřit. Mám však obavy z abstinenčních příznaků. Pomohou mi žvýkačky s nikotinem nebo se mám poradit s obvodním lékařem, aby mi předepsal něco na zvládnutí abstinenčních příznaků? Podle testu závislosti mám nízkou závislost, vykouřím 5-10 cigaret denně. Kouřím však už 8 let. V porodnici a 2 týdny po porodu jsem neměla problém nekouřit. Teď je pro mě kouření čas "odpočinku". Mám 2 malé děti (4 a 1,5 roku). Moc děkuji za odpověď.
Na dálku těžko říci, ale zdá se, že nikotinové žvýkačky by mohly pomoci - můžete je žvýkat vždy, když máte chuť kouřit, tedy dávkovat podle potřeby. Důležitý je způsob žvýkání - když začne pálit v krku, přestat, asi na půl minuto nechat jen ležet v puse, pak zase párkrát nakousnout.Takto se nikotin uvolňuje asi půl hodiny, pak je z toho obyčejná žvýkačka (poznáte tak, že už nepálí). Zároveň nejíst a nepít, hlavně ne kyselé. Držím palce.
Dobrý den Dnes je to 4tý den, kdy nekouřím. Kouřila jserm tak 15-18 cigaret, takto jsem to navýšila poslední měsíc...předtím tak 10-14cigaret. Přestat jsme se rozhodli s přítelem zatím se oba držíme. Nemíním to vzdát, ale potřebovala bych radu!!! Je mi stále špatně od žaludku, jakoby i chvílema na zvracení, průjem. Takto je mi špatně, at jím, či nejím. Hned po jídle i malém soustu je mi zase hůř, jakoby mě měl prasknout žaludek....tlak!! Zatím jsem nepoužila žádné pomocné přípravky(náplasti, pastilky,žvýkačky). Ted si zase říkám, jestli to má smysl, když je to 4tý den..jestli zase zpět nikotin dávat do sebe. Jak dlouho trvají abstinenční příznaky??? Kdy mi bude líp??? Moc moc díky za odpověď a radu!!!
Použít léky, ať některou z forem nikotinu nebo jiný lék, je určitě vhodné - výrazně se Vám uleví. Konkrétní lék nebo dávkování by bylo třeba probrat s lékařem osobně, viz seznam center léčby na www.slzt.cz nebo můžete zavolat na Linku pro odvykání kouření (mezi 12-20h v pracovní den) - číslo 844 600 500. Abstinenční příznaky trvají v nejhorší podobě většinou do tří týdnů, nějakým způsobem obtížné období bývá nejdéle první tři měsíce - ale je to individuální a záleží to na mnoha dalších faktorech. S léky a s pevným rozhodnutím se vůbec nemusíte trápit.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci