Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel....

Odpověď: V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných....

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 
Dobrý den, v roce 2006 jsem přestala ze dne na den kouřit (dokonce jsem Vás navštívila na Karlově nám.) A začala běhat, pak ovšem nastalo období sedavého zaměstnání, i přes nízkokalorickou stravu skládající se hlavně ze zeleniny, cottage sýrů apod.(navíc jsem byla čerstvý vegetarián) jsem ztloustla z 49-51kg při výšce 169cm na téměř 77kg, (troufnu si odhadnout, že nástup na nejvyšší hmotnost se udál asi během 1-2roku..) A tak jsem propadla beznaději, že nemohu zhubnout a začala jsem jíst regulax projímadlo nebo jak se to jmenuje, pít čaje na zhubnutí, přírodní pilulky z lékárny na zhubnutí a pořád nic.. Cca na zač.2008 zkončila snaha zhubnout a paradoxně začala váha klesat o 10 a více kg. Poté jsem začala jíst maso. Avšak v roce 2009 jsem začala ze dne na den kouřit znovu. Od roku 2009 jsem zhubla dalších cca 10kg už jako kuřák, nyní vážím cca 55kg/25let. Chtěla bych znát Váš názor na nicorette gel. Vtírá se do dlaní do sucha místo cigarety. Případně na jiné vhodné metody, nekouřím cca 3dny. Předtím tak 10max.15 slim cigaret. Zajímalo by mě taktéž, jak vysoká denní dávka nikotinu dokáže normalizovat Vámi uvedené 3vlivy týkající se hmotnosti těla. Prosím o vaše vyjádření a rady. Děkuji předem za odpověď a přeju ať se Vám daří :)
Teď jsem si přečetla tento druhý dotaz, zřejmě stejný s předchozím, jen rozšířený. Předpokládám, že jsem odpověděla? Pokud jde o zvyšování hmotnosti, neměli bychom všechno svádět jen na kouření - většina z nás přibírá s věkem, s měnící se hormonální hladinou atd... Po třech letech bych to už kouření nepřičítala.
Dobrý den, chtěla bych znát Váš názor na nicorette gel. Vtírá se do dlaní do sucha místo cigarety. Zajímalo by mě taktéž, jak vysoká denní dávka nikotinu dokáže normalizovat Vámi uvedené 3vlivy týkající se hmotnosti těla. Případně na jiné vhodné metody, nekouřím cca 3dny. Předtím tak 10max.15 slim cigaret. V roce 2009 jsem začala asi po 3letech nekouření ze dne na den. Obrovským problémem se stalo přibývání na váze z 49-51kg při výšce 169cm na téměř 75kg..nyní vážím cca 55kg/25let. Děkuji předem za odpověď.
Nikotinový gel se u nás neprodává a není známo, že by se z dlaní účinně vstřebával. Pokud chcete zkusit nikotin, v lékárně si můžete bez receptu koupit nikotinovou žvýkačku, inhalátor nebo náplast Nicorette. Pokud jste měla problém s hmotností, je to nejspíš dobrý nápad. O dávkování se poraďte s lékárníkem, se svým lékařem nebo v některém z center pro závislé na tabáku (seznam na www.slzt.cz).
Dobrý den, před 4 roky jsem společně s manželkou přestal kouřit. Nyní jsem se dozvěděl, že si manželka v práci občas zajde s koleginěmi na "jedno". Trvá to asi tak půl roku. Připadá mi to zbytečné a hloupé a nevím jak jí mám přesvědčit, aby toho nechala. Děkuji
Určitě jí to nevyčítejte - už to, že si to nechala pro sebe, ukazuje na to, že se za to pravděpodobně stydí a raději by nekouřila. Vyslovte pochopení pro to, že přestat kouřit opravdu není lehké, ale oceňte její snahu a pokuste se jí podpořit, třeba společným přemýšlením o tom, jak situaci řešit: Nechtěly by kolegyně také přestat? Nemohly by se sejít někde, kde se nekouří? Pokud se s nimi sejde, může mít v záloze něco místo cigarety - oloupanou mrkev, paipo (www.mypaiopo.eu), lahvičku s čerstvou ovocnou šťávou, nikotinovou žvýkačku Nicorette, mandarinku....? Zkuste ji také motivovat například tím, že jí cigareta nesluší... Rozhodně ji nepeskujte, násilím se nikdo zbavit ciagaret nemůže.
Dobrý den prosím o váš názor kouřím dene 20 cigaret už 8 let chci přestat je mně 32let chci si koupit Elektronickou cigaretu jakej na ní máte názor ??
Především, nelze přestat POUZE s nějakou pomůckou/lékem - vždy to zároveň musíte opravdu chtít, pevně se rozhodnout a změnit své denní stereotypy. Léky Vám mohou odvykání usnadnit potlačením abstinenčních příznaků. Seznam Center pro závislé na tabáku je na WWW.SLZT.CZ. Elektronická cigareta může také někdy pomoci, ale většinu uživatelů zklame jako "drahá hračka". Navíc nevdechujete jen čistý nikotin (ve zcela nejasném množství, navzdory informaci na obalu), ale i řadu jiných látek. Nepochybně je ale méně škodlivá než klasická cigareta.
Dobrý den, spolupracovníci na mém pracovišti kouří elektronické cigarety. Má jejich kouření vliv na mé zdraví? Vydechují s párou také nespotřebovaný nikotin? Děkuji.
Minimální. Vdechovaný nikotin je prakticky nulový.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci