Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 
Omlouvám se že otravuju ale měl bych ještě jeden dotaz, spíš takovou filozofickou otázku... Už je mi 28 let a nikdy jsem nezažil nic příjemného, už bych to taky chtěl skusit s holkou v posteli a najít si třeba i nějáké kamarády nebo tak. Zatím jsem byl vždycky takovej blbec, že sem věřil rodičům že je to nezdravé, nebo respektive že zdraví je to nejdůležitější, takže jsem dopadl tak že sem se celé dětství učil, nikdy jsem nekouřil, nepil a tak sem se s nikým nekamarádil, holky se na mě koukaly jako na dementa co to nikdy nezkusil.. Teď vydělávám hodně peněz a jsem zdravý, jenže už mám takový pocit že mi ty peníze vlastně k ničemu nejsou když si za ně neužiju nic příjemného. Tak jsem přemýšlel jestli začít alkoholem nebo cigaretama nebo drogama. Nebo poraďte jestli existuje ještě něco jiného příjemného co by zároveň nebylo návykové? Jestli ne tak ten život stejně moc nemá smysl. Proč přestat kouřit – to každý ví žejo. Je to nezdravé, stojí to moc peněz atd. Ale já bych měl takovou otázku na všechny co jsou proti kouření: Proč nekouřit? K čemu vám pak to zdraví a peníze budou když si je nebudete moct nikdy užít? Přemýšleli o tom někdy ti odborníci co jsou tak zaujatí proti kouření (a alkoholu a dalším požitkům)???? A proč ti co tak bojují proti kouření a zakazují ho (hlavně dětem protože ti se proti tomu nemůžou bránit žejo) proč už dávno nevymysleli plno druhů cigaret které by neobsahovaly tabák? A proč je stát nedotuje aby byly levnější než ty z tabáku? Kdyby to bylo v obchodech tak bych s tím asi začal ale jestli něco takového neseženu tak mi asi nezbyde nic jiného než začít s tabákem. Zajímalo by mě, jestli o tom odborníci přes zdraví taky někdy přemýšleli takhle „z druhé strany“? Díky za rady
Tento dotaz není z oblasti, na kterou odpovídám. Pokud se rozhodnete pro kouření jako dospělý člověk, nemám k tomu co dodat - je to Vaše rozhodnutí.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik tak bych mohl vykouřit cigaret denně nebo doutníků abych se nestal závislej? Zatím nekouřím. Nebo neexistuje něco na kouření aby v tom nebyl nikotin aby to nebylo z tabáku ale z jiných rostlin? Díky za radu
Kouřit lze celkem cokoli, ale jak napovídá přirozený instinkt, je to odpudivé a vdechovat špinavý vzduch (kouře je vždy směsí pár tisícovek chemikálií) je prostě hloupost. Po kolika cigaretách nebo doutnících se člověk stane závislým nelze říci, protože to záleží na dědičném vybavení (receptory v mozku). Někomu může stačit cigareta jediná.
Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Jsem ve 14.týdnu těhotenství, jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, ihned jsem přestala kouřit, ale nevydržela jsem. Snížila jsem z 15-20ti cigaret denně na 5 za den. Dál už se mi to nedaří, někdy zvládnu jen 3 denně, ale to si už opravdu skoro koušu nehty. Teď jsem nervózní nejen z toho, že přestávám kouřit, ale i z toho, že kouřím, když nemám. Dozvěděla jsem se, že lze užívat náhražky nikotinu. Ráda bych věděla, jaký typ (tablety, žvýkačky,...?) a jak silný přípravek si mám koupit a zda mám dodržet užívání po celou dobu doporučovaných 10-ti týdnů nebo raději kratší. Za radu a pomoc děkuji.
Především, je perfektní, že jste přestala kouřit - každá cigareta dítě poškozuje. Jak píšete, zřejmě opravdu potřebujete nikotin. Není sice úplně neškodný, ale ve srovnání s cigaretou je riziko zcela zanedbatelné (navíc v cigaretě máte nikotin také). Tedy kupte si v lékárně některou z tří forem: existují žvýkačky (vstřebá se asi polovina), inhalátor (vstřebá se maximálně pětina nikotinu) a náplasti (vstřebá se, co je uvedeno na obalu). Z jedné cigarety se Vašeho těla dostane pravděpodobně něco mezi 1 - 3 mg nikotinu bez ohledu na údaj na krabičce. Doporučila bych začít s inhalátorem nebo žvýkačkou, protože si je vezmete v momentě potřeby a celková dávka nemusí být tak vysoká. Délka užívání: v těhotentsví co nejkratší, ale vždy lepší než cigareta. Tedy ne zbytečně dlouho, na druhou stranu pokud byste místo toho kouřila, pak vždy raději samotný nikotin. Pro další dotazy by bylo dobré poradit se svým lékařem nebo v některém z center pro závislé na tabáku, seznam na www.slzt.cz
Dobrý den, nekouřím asi 50 dnů, a z ničeho nic jakoby se mi ale hodně zhoršila pamětˇ. Vzhledem k ménu zaměstnání to je celkem veliký problém a tak si nevím rady, čím to může být. Je pravda, že špatně a málo spím a taky spím i přerušovaně. To že jsem byl první 3 týdny co jsem přestal kouřit celkem zmatený mi ani tak nevadilo ale ta paměť mi vadí celkem hodně.... můžu s jistotou říct, že jsem si s jistotou dokázal zapamatovat hodně věcí a teď už pomalu nevím, co jsem dělal včera...!!!!! Myslíte, že to je nějak spojené s abstinencí (kouření)? Děkuji za brzkou odpověď.
Pravděpodbně bude příčina jiná, obraťte se na svého lékaře. Při odvykání se někdy přechodně může objevit únava či otupšlost, ale to bývá první dny, ne po dvou měsících. Tedy je třeba hledat jinde, hlavně se ke kouření nevracejte - zvyšuje riziko všech typů demence.
Hezký den, je mi 19 let a kouřím od svých 16 asi 2 cigarety denně. Když jsem někde na oslavě, zvládnu i kolem 10, ale to mě pak obvykle z takového množství cigaret točí hlava. Chtěla bych s kouřením přestat alespoň 3 roky předtím, než otěhotním. Někde jsem slyšela, že přestat v těhotenství je horší, než si dát jednu cigaretu denně, protože je na to lidské tělo zvyklé a úplný nedostatek nikotinu by mělo ještě horší následky. Je toto tvrzení pravdivé? Každopádně už nekouřím 3. den a žádné abstinenční příznaky zatím nepociťuji. Snad nejhorší ale je, že mi cigareta velmi chybí jako společník. Zkracovala mi hodně čekání např. na autobus nebo na někoho blízkého a už vůbec nemluvím o tom, jít jen tak s kamarádkou ven zakouřit a povykládat si, to mi asi chybí nejvíc. Ale to už je asi jen o té vůli přestat kouřit. Věřím, že přestat kouřit bude mou velkou osobní výhrou a taky hodně pomůžu sobě i mému budoucímu miminku. Děkuji za Váš názor.
Gratuluji, že jste přestala. Máte naprostou pravdu - cigareta je společníkem a to Vám chybí. Ovšem je třeba najít si jiného společníka, inspirujte se například tím, co dělají Vaši nekouřící přátelé. Mějte u sebe stále něco, s čím si můžete hrát - kamínek, hlavolam, inteligentní plastelínu nebo třeba jen párátko. Máte-li ráda svíčky, můžete si (kde to jde) zapalovat svíčky atd... Pokud jde o těhotenství, zcela jsně platí, že "každá cigareta poškozuje" a je rozhodně nejlepší přestat co nejdřív, nedostatek nikotinu rozhodně NEMÁ horší následky než kouření, to je zkrátka nesmysl. Bohužel, naši gynekologové to občas říkají a bohužel nemají pravdu, taková rada poškozuje těhotnou i plod.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Poruchy imunity