Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel....

Odpověď: V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných....

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 
Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně kouření mého manžela. Je mu 32 let a kouřil kolem 40 cigaret denně. Před 4 měsíci přešel na elektronickou cigaretu, první 2 měsíce si liboval jak dobře se cítí, že není unavený jak býval atd. Bohužel vše se změnilo, velká únava, rozrušení, nespavost, nervozita, podrážděnost... . Dočetla jsem se o nějakých lécích, které pomáhají potlačovat abstinenční příznaky,ale na lékařský předpis. Nevím tedy co dál, na jakého odborníka se obrátit. Zdá se, že si vůbec nepřipouští, že by to chování bylo zapříčiněné abstinencí nebo spíš neslyší na to. Máme dvě malé děti, bojím se o něj. Předem děkuji za odpověď
Nevím přesně, čím je způsobeno chování manžela, i když to jistě může být tak, jak říkáte. V každém případě by se mohl obrtítit na svého lékaře, případně pak na některé z center pro závislé na tabáku - viz WWW.SLZT.CZ.
Dobrý den, přistihl jsem syna ( 13 roků ) kouřit. Chtělbych si být jistý, že to jenom zkoušel, můžu mu změřit nějakým způsobem nikotin?
Metabolit nikotinu, kotinin, lze prokázat zhruba ještě po 3 dnech v krvi nebo moči. Ale nedělají to všude, navíc tím nic dlašího nezjistíte (dlouhodobou expozici). Druhá možnost, oxid uhelnatý ve výdechu, je pro tento případ nevhodná. Projděte si předchozí odpovědi, je tam řada insiparcí, co dělat v podobné stiuaci.
Dobrý den,v lednu-před 5 měsíci jsem přestala kouřit.Kouřila jsem cca 7-10 cigaret.První 3 měsíce jsem s 2balíčky náplastí zvládla v pohodě.Poté ale občas hřeším,o víkendu vykouřím cca 5-10cigaret se známými-jindy mě to nenapadne.Můj problém spočívá v tom,že jsem přibrala už 6 kilo a stále kynu.Jsem z toho hodně špatná,přitom sladké nejím a celkovbě si myslím,že jím stejně málo jako vždy.Je to normální a co proti romu dělat?Měřím 168 a před tím jsem vážila 54kg,dnes to je 60kg.Děkuji za radu Michaela
Podívejte se na oředchozí odpvědi týkající se zvyšování hmotnosti - je to možné, nikoli nutné. Obecně - přibíráme s věkem.Ale hlavně - jestli správně chápu, stále kouříte, i když ne pravidelně, tedy jste nepřestala.
díky za rady, já mám taky pocit že trpím prostě obecnou závislostí. Už sem se ptala i odborníků na drogy ještě než sem je brala ale ti mi nedokázali taky pomoct protože oni neumí pomoct od závislosti když ještě vlastně nejsem závislá na konkrétní droze. Takže mě nic neporadili tak sem s těma drogama začala a pak teprve až sem byla závislá tak mi dokázali poradit jak přestat. Jenže i když sem pak nebyla závislá na té droze tak mám asi vrozenou obecnou závislost, která se projevuje tak, že když za celý den se nepřejím něčím dobrým, ani nekouřím, ani neberu drogy, tak dostanu hroznou depresi protože vlastně bez toho není nic proco by mělo smysl žít. Takže když to vydržím pár dnů tak si zase říkám že nemá smysl žít když si nic neužiju tak pak zase s tím začnu. Tak bych potřebovala poradit jak se zbavit obecné závislosti která není na jedné droze ale na jakýchkoliv "drogách"? Já třeba i když sem si dala tu náplast s nikotinem a pár dnů sem nekouřila tak sem sice neměla chuť na cigaretu ale měla sem zase ten pocit že nemám pro co žít. Takže od toho mi ta náplast nepomohla.
Tato poradna se týká odvykání kouření - tedy jak jsem uvedla v minulé odpovědi, pokud potřebujete pomoc, je třeba se obrátit jinam.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli byste nevěděla jak se toho zbavit? Už několikrát sem kouřila a už několikrát sem s tím přestala ale vždycky to dopadne stejně. Když přestanu kouřit tak se začnu přejídat sladkostma nebo něčím jiným co mi chutná a je nezdravý. Pak si to vyčítám protože tloustnu tak si řeknu že stím přestanu a když se přestanu přejídat tak místo toho zase začnu kouřit. Pak zhubnu ale pak si zase vyčítám že kouřím tak s tím přestanu ale zase se začnu přejídat. Když sem chtěla přestat s obojím tak sem pak místo toho začla brát drogy. To mi pomohlo ale pak sem musela přestat i s tím protože to na mě ostatní poznali tak sem zase začla kouřit. Poradíte čím by se to dalo všechno nahradit? Ale neraďte mi prosímvás sex to pro mě není semnou by stejně nikdo nechodil. To už sem zkoušela. Ještě sem nezkoušela začít pít ale myslím že by to dopadlo stejně jako stěma drogama čili že by to zase zachvíli ostatní poznali a musela bych toho nechat. Už sem z toho nešťastná a nevím co mám dělat.
Obávám se, že kouření není Váš hlavní problém a měla byste vyhledat pomoc psychologa či odborníka na závislosti obecně. Pokud jde o samotné kouření, podrobné rady jsou obsaženy v předchozích odpovědích včetně problému s váhou a sladkostmi. Projděte a pročtěte si je, určitě z toho můžete získat jasnou představu, jak postupovat - věřím, že najdete inspiraci.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Alergie, astma, senná rýma