Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Když kouří vaše dítě

 

Ať už sami kouříte nebo ne, z kuřáckého návyku svého dítěte asi radost nemáte a rádi byste mu od jeho zlozvyku odpomohli. Příkazy a zákazy tady nic nezmohou, ale úplně bezmocní také nejste.

Ilustrace

Kouří-li vaše dítě:

  • Rozhodně své dítě nenuťte přestat násilím. Bude mít strach s vámi o kouření mluvit a nobrátí se na vás o radu, když bude chtít později přestat. Zbytečně zhoršíte svůj vztah.
  • Dejte svému dítěti jasně najevo, že s jeho kouřením nesouhlasíte. Požádejte ho, aby nekouřilo doma a ve vaší přítomnosti. Bez zbytečných emocí a výhružek stanovte jasné hranice a vyjádřete nesouhlas.
  • Informujte své dítě o zdrtavotních rizicích kouření, o účincích na předčasné stárnutí organismu, celkovou výkonnost, nehezký stav pleti a zubů. Upozorněte na záporné příklady ze svého okolí, jistě najdete více známých kuřáků nemocných, nepřitažlivých a relativně neúspěšných než obráceně. Upozorněte na klamavost reklamy.
  • Zvyšujte sebevědomí svého dítěte (kouří častěji děti s nizkým sebevědomím) a dopřejte mu jiné atributy dospělosti a přitažlivosti (atraktivní koníček, mobilní telefon). Postarejte se, aby vaše dítě mělo možnost provozovat aktivity, které ho baví a zajímají. Zajímejte se o jeho záliby, byť by vám připadaly sebeztřeštěnější. Přemíra volného času svádí ke kouření a drogové závislosti obecně.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce