Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 16. - 20.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 
Dobrý den, možná se to tak úplně netýká tématu odvykání a mám jeden důležitý dotaz. Naše babička kouří od cca 14 let a nyní jí je 67 let. Byla teď v nemocnici kvůli operaci ledviny a ještě měla nález v plicích. Po zákroku, kdy jí brali vzorky z toho nálezu, jí prý údajně řekli, že má plíce jako nekuřačka. Nám se to nezdá, spíš si myslíme, že nám to řekla, aby od nás měla pokoj a mohla si v pohodě kouřit dál. Ale chtěla jsem se zeptat, jestli je to opradu možné, že by po 53 letech měla plíce netknuté? Děkuji předem za odpověď.
Netknuté asi těžko, dehty a další látky v plicích částečně zůstávají. Ale asi měli na mysli funkčnost plic, to je možné. Jsme na látky tabákového kouře různě citliví - někdo vysoce, jiný vůbec.
Ahoj prosím mám vnuka je mu 17 let a kouří 30 cigaret za de. Pokud cigaretu nemá je nezvladatelný zlý sprostě všem nadává. děkuji
To je popis situace závislého člověka, nevím, co k tomu dodat. Pravděpodobně kouření není jediným důvodem jeho chování, ale abtinenční příznaky se takto mohou projevovat - nejspíš se tak ale zesilují jeho povahové rysy. Abstinenční příznaky lze potlačit léky, poraďte se s lékařem nebo v některém z center pro závislé na tabáku - kontakty na WWW.SLZT.CZ . Pokud ovšem nechce přestat kouřit, nemůžete ho donutit - jen se snažit nenásilně motivovat.
Dobrý den, můj partner 47 let kouří od 15let, 20-30 i více cigaret denně. Přávě mu odoperovali nádor v močovém měchýři. Chtěl by přestat, ale má obavy, že to nezvládne. Je možné kombinovat Champix s nikotinovými náhražkami, když je psáno, že Champix blokuje receptory, tak se k nim nikotin nedostane ani z náplastí? Jsou nějaké jiné lepší léky, které zmírní abstinenčná příznaky? Partner má největší problém v práci,když se potřebuje soustředit na práci a je unavený, cigareta mu vždy pomohla. Existuje nějaký jiný povzbuzující lék nebo látka? Děkuji moc za odpověď
Přestat kouřit je rozhodně dobrý nápad - toxické látka z kouře se ve velké míře vylučují právě močí a kouření významně zvyšuje riziko, že se nádor vrátí nebo objeví jinde. Samotné léky nejsou to nejpodtstanější, tedy dobré je zapřemýšlet ještě o motivaci. U silně závislých se může stát, že nikotin bude mít smysl i s tímto lékem. prtože receptorů je více než stačí lék obsadit. Doporučila bych to vyzkoušet - pokud nepomůže, nechat být, pokud ano, užívat (mám na mysli nikotinovou žvýkačku nebo inhalátor, to jsou formy, které pomohou bezprostředně, náplast působí dlouhodoběji). Únava a nesoustředěnost bývají obvyklé v prvních týdnech bez cigaret, ale většinou se časem upraví. Jako dobrou pomoc naši pacienti doporučují fyzickou aktivitu - udělat si alespoň pár dřepů, vyběhnout dvě patra sem a tam a podobně, zkrátka, to, co se dá udělat v práci. Držím palce.
DOBRÝ DEN, JIŽ 18 DNŮ NEKOUŘÍM, ALE POUŽÍVÁM NIKOTINOVÉ ŽVÝKAČKY, ASI 8 KUSŮ DENNĚ, ( PO 4 MG.). SLYŠELA JSEM, ŽE UŽÍVÁNÍ NIKOTINOVÝCH ŽVÝKAČEK ZPŮSOBUJE RAKOVINU JAZYKA. JE TO PRAVDA? DÍKY ZA ODPOVĚĎ.
Není to pravda. Nikotin rakovinu nezpůsobuje. V cigaretovém kouři je ale kolem 100 kancerogenů, tedy rakovinotvorných látek, nikotin mezi nimi však není. Žvýkačky s nikotinem tedy klidně používejte.
Dobrý den, můj dotaz se zakládá na neustálém dohadování se s přítelem o odvykání kouření, které už trvá jeden zdlouhavý rok. Vlastně se jedná o pokus odvykání si. Vždy se k tomu zase vrátí, avšak přede mnou, ani několik hodin, než má být se mnou, nekouří. Jenže když si zakouří v 7 hodin ráno, tak pak tvrdí, že to z něj nemůžu cítit, ani když mu dávám pusu. Cituji:"Jestliže jsou 3 hodiny odpoledne a já jsem kouřil v 7 ráno, zajedl to, vyčistil si zuby a dal si žvýkačku, nemůžeš to cítit." Já tvrdím:"řekl kuřák!" Nikdy jsem nekouřila, tudíž to doopravdy z něj cítím. Mýlím se snad?? Děkuji za veškerou Vaši odpověď.
Pravděpodobně kouř cítit můžete, zejména z vlasů nebo šatů. Ovšem přestat kouřit - to musí chtít opravdu každý sám.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí