Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobrý den, začala jsem kouřit zhruba před 6 měsíci(někdy v dubnu) a to jen kvůli chuti a odreagování pač nejsem moc oblíbená a nemám moc přátel....

Odpověď: V kouři je několik tisíc látek, řada z nich hodně nebezpečných....

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 
Vážená paní doktorko. Ze zájmu jsem pročítal dotazy se kterými se na vás kuřáci obracejí a musím říct, že vás hluboce obdivuji. Máte úžasnou trpělivost při odpovídání i na ty nejstupidnější a nejnaivnější dotazy kuřáků. Držím Vám palce.
Děkuji.
dobrý den paní doktorko,chtěl bych se vás zeptat když sem objevil novou metodu jak se odnaučit kouřit, dalo by se to někde zveřejnit nebo nechat patentovat nebo tak něco? Mě to aspoň pomohlo. Teda je pravda že sem nekouřil moc, jenom jednu cigaretu denně, a mě baví dělat pokusy se vším možným tak sem zkoušel co všechno by se dalo kouřit, a zjistil sem že cigarety se dají dobře udělat z čaje Rooibos. Stačí když koupíte dutinky a nacpete do nic ten čaj místo tabáku. Tak vždycky když si potřebuju odpočnout a zapálit si tak si místo normální cigarety zapálím tuhle a dřív sem si říkal že maximálně jednu denně abych nebyl závislej a teď si klidně můžu zapálit víckrát protože v tom není nikotin. celkem jenom nechápu že to někoho nenapadlo už dřív,ale když sem hledal na netu co všechno se dá kouřit tak sem nic nenašel.
Ať kouříte colkoli, kouř je vždy směsí řádově několika tisíců látek. Existuje ale nikotinový inhalátor, volně prodejný v lékárně - obsahuje jen čistý nikotin, tedy i potlačí abstiennční příznaky. Nebo jen hračka do ruky Paipo - viz www.mypaipo.eu To, co popisujete, rozhodně nedoporučuji.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc co moc nechápu. Proč cigarty, ale třeba i alkohol jsou prodejné až od 18 let? Všichni ví že to škodí zdraví a je to návykové, ale to platí snad u dospělých stejně jako u dětí nebo ne? Proč když kouří nebo pijí dospělí tak to je pro většinu lidí v pořádku, ale když kouří nebo pijí děti, tak se nad tím kdekdo pohoršuje? Čili jinak řečeno: Dospělí si můžou poškozovat zdraví a děti ne. Proč? Má to nějáké logické vysvětlení? Někde ve starších odpovědích jsem četl zajímavé vysvětlení: Že děti nemají dostatek informací, aby se mohly kvalifikovaně svobodně rozhodnout a později „až člověk dostane rozum“ jak se říká, tak toho lituje. Proč tenhle problém společnost už nevyřešila? V současnosti musí děti kouřit i pít tajně, musí to tajit před svými nejbližšími což určitě pro nikoho není příjemné. Já osobně sem se třeba kvůli tomu přestal bavit s rodiči, protože mi to zakazovali, a ani dnes když už sem dospělý, tak nemám chuť s nimi navazovat jakékoliv kontakty, díky tomu že neuznávali moje potřeby.(nebo přesněji řečeno moje životní priority, pro ně bylo zdraví na prvním místě a pro mně ne). Přitom by existovalo velmi jednoduché řešení: Kdyby třeba v první třídě na základní škole bylo několik vyučovacích hodin, kde by učitel vysvětlil dětem jak a proč kouření a alkohol škodí, a co jim hrozí když budou kouřit nebo pít. Potom už by měl každý dostatek informací pro kvalifikované rozhodnutí, a mohl by pít i kouřit jak by chtěl „na svoji odpovědnost“. Nebylo by to pro všechny lepší?
V první třídě bohužel nebudete nikdy schopen kavlifikovaného rozhodnutí, i když Vám něco jasně vysvětlí. I když informace ve škole by děti nepochybně měly dostávat, samy o sobě takové prgramy účinné nejsou, je vždy třeba komplexní přístup společnosti, na prvním místě je vysoká cena cigaret daná daní - v některých zemích přijde krabička na našich 300-400 korun (Austrálie, Nový Zéland, NY). Dále jsou to zcela nekuřácké uzavřené veřejné prostory, obrázková zdravotní varování - případně jednotná balení, veřjené informační kampaně (u nás zatím žádná nebyla), naprostý zákaz reklamy včetně místa prodeje, navíc prodej jen ve specializovaném obchodě s licencí (trafika - ne spolu s potravinami)....
Dobrý den, jsem alergik a astmatik (už od malička) a poslední dobou se zajímám o škodlivost vaporizace konopí a jiných bylin. Všude píší, jak je vaporizace z drahých přístrojů jako Volcano bezpečná a ono to zní logicky, ale rád bych slyšel názor nějakého opravdového odborníka (třeba lékaře) na tuto problematiku. Někde se dokonce lze dočíst, že doporučují vaporizování konopí jako "doplňkovou" léčbu astmatu, měl jsem k dipozici posudek soudního znalce z oboru lékařství, který tvrdil že jakékoli léčebné či pomocné účinky vaporizace konopí (na astma) nebyly zatím potvrzeny ani vyvráceny. Pokud bych zkusil vaporizaci konopí jako doplňkovou léčbu, jakých zdravotních rizik se dopouštím(s ohledem na mé astma)? (při vaporizaci se přes bylinu prohání ohřátý vzduch a nedochází k žádnému spalování pouze se odpařují vonné či účinné esence z bylin). upřímně děkuji za odpověď
Máte pravdu, že účinek není potvrzen ani vyvrácen, tedy vliv bude asi blízký nule a to na obě strany - minimální škodlivost a žádný profit.
po třiceti letech jsem přestala kouřit a mam stašne bolesti na plicich
Je zcela jisté, že jste udělala nejdůležitější věc pro své zdaví, tedy hlavně se k cigaretám nevracejte. Pokud máte bolesti "na plicích", je třeba nechat se vyšetřit nejlépe plicním lékařem. S tím, že jste přestala kouřit, to souviset nebude.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha