Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 
Dobrý den paní doktorko.Je mi 44let a kouřím téměř od 15-ti.Když zde čtu jednotlivé články nikde se nepíše o tom jaké rizika přestat kouřit mohou být.Např.nemůže dojít při odvikání třeba k uvolnění nějaké sraženiny v žilách,která pak může mít horší následek.Nebo konkrétně já jsem vyléčený epileptik.Nemůže to způsobit nějaký problém,třeba znovu obnovení epilepsie?Velice rád bych přestal a proto se na toto ptám,abych byl eventuelně na něco podobného připraven.Velice Vám děkuji za odpověď
To bude tím, že rizik odvykání opravdu moc není, na rozdíl od rizik z kouření. Pokud jde o epilepsii: kouření zvyšuje pohotovost ke křečovým stavům včetně toho, že zvyšuje riziko epilepsie. Tedy bát se přestat kouřit, abyste si nepoškodil zdraví - to je fakt absurdní. Je to přesně naopak. Každá cigareta poškozuje.
Dobrý den, potřeboval bych radu. Chtěl bych přestat s kouřením ale potřeboval bych k tomu nějakou motivaci. Abych když se mi udělá špatně tak abych věděl že budu mít něco místo kouření po čem mi přestane být špatně. Věděla byste o něčem? Díky
Máte pravdu, že bez motivace to nepůjde. Na to, aby Vám nebylo špatně, jsou léky, které Vám může předepsat lékař. Motivaci si ale musíte najít sám - inspirujte se předešlými odpověďmi, bylo to tam mnohokrát. Můžete se také v pracovní dny mezi 12-18 h poradit na Lince pro odvykání kouření 844 600 500 nebo navštívit některé z center pro závislé na tabáku, kontakty www.slzt.cz
Vážená paní doktorko, bydlíme v Liberci v činžovním domě v jehož přízemí je "hospoda". Od loňského roku v ní nainstalovali novou vzduchotechniku, kterou vyústili do komína. Od té doby nám a dalším dvěma vlastníkům uniká do bytu cigaretový kouř (velmi silně). V létě je situace ještě o hodně komplikovanější, protože v odpoledních a večerních hodinách nelze vůbec větrat, abychom do bytu nedostali další dávku cigaretového kouře. Hospoda větrá okny a dveřmi a veškeré pachy míří k nám. Obrátili jsme se již na hygienu, stavební úřad, odbor životního prostředí. Posílají nás od jednoho k druhému, že na to není legislativa. My jsme se již rozhodli věc řešit soudní cestou, ale to pravděpodobně chvíli potrvá. Mám dvě malé děti - tříletý chlapeček je alergik, čtyřměsíční holčička si již prošla zánětem v oušku (bez rýmy). Tak jsem z celé situace zoufalá. Opravdu neexistuje žádná legislativa a hospoda nás může interně i externě takto vykuřovat? Děkuji moz za informaci a přeji hezký den.
Je mi líto, Vaše obtíže chápu, ale nejsem schopna nic dodat - patrně jste udělali maximum. Vím jen, že se podobné problémy řeší na místním úřadě jako obtěžování sousedů (pachy, přesahující větve atd.). Speciální legislativa týkající se kouře opravdu není.
Kouřila jsem 40 let. Teď mém CHOPN. Přestala jsem a nekouřila asi 4 roky. Zemřel mi muž, kamarádky všechny kouří a já do toho zase spadla. Nedaří se mi přestat. Mám dotaz: elektronické cigarety mi budou také škodit? Děkuji za odpověď i případnou radu.
Těchto cigaret se týkaly již předchozí dotazy - prosím, podívejte se na odpovědi. Obecně, jsou nepochybně méně škodlivé než klasická cigareta, ale zcela neškodné nejsou, viz ty dřívější odpovědi. Pokud potřebujete nikotin, doporučuji nikotinový inhalátor (bez receptu v lékárně) - obsahuje jen čistý nikotin. Také existují velmi účinné léky vázané na recept - zeptejte se svého lékaře nebo kontaktujte některé z center pro závislé na tabáku viz www.slzt.cz
Dobrý den paní doktorko, potřeboval bych odbornou radu jestli přestat s kouřením. Je to trochu složitější tak to napíšu od začátku. Dřív už jsem se pokoušel přestat kouřit víckrát ale marně. A teď stojím před důležitým rozhodnutím, rozhoduju se jestli do toho mám skutečně jít protože jsem objevil možnost že bych skutečně mohl přestat kouřit. Doteď jsem kouřil řekl bych nepravidelně, ale v průměru tak 10 cigaret denně, a teď zrovna píšu protože jsem chvíli střízlivej.:-) Takže doteďka můj život vypadal asi takhle: (to je 1. varianta – nepřestávat s kouřením): Měl jsem (ještě tedy mám) práci ale už to trvá pár let, vždycky přijde vedoucí nebo i někdo jinej a nadávají mi že jsem něco udělal špatně nebo neudělal nebo něco neumím atd. A já jsem mu nikdy neodporoval a protože mi pak vždycky je špatně tak si zapálím cigarety i několik naráz a potom kouřím co nejvíc až dokud neomdlím, a občas mě i odvezou do nemocnice no a až se proberu tak už mi není špatně protože jsem naštěstí už mezitím zapomněl proč mi ten šéf nadával. A třeba mi i napíšou neschopenku a pak jsem doma a nemusím skoro vůbec kouřit a je mi dobře. Jenže pak zas nastoupím do práce a všechno se to pořád opakuje. Ale teď poslední 3 týdny jsem zjistil že to jde i jinak. (To by byla 2. varianta – přestat s kouřením). To mi poradil jeden kamarád, já sem mu nevěřil ale zkusil jsem to a je to báječné a hlavně už mi vůbec není špatně a ty 3 týdny jsem vůbec nekouřil. On mi poradil že až mi ten šéf zase bude nadávat, a až budu mít chuť na cigaretu, že se mám napít, vypít třeba půl flašky vodky nebo něčeho. Ono to opravdu zabralo, mě pak přestalo být špatně a odvážil jsem se konečně toho co ještě nikdy předtím. Že jsem tomu šéfovi přede všema vynadal a řekl mu že jeho manželka je coura a dal sem mu přede všema facku a odešel sem a od té doby sem nebyl v práci. Myslím si že už to sou 3 týdny, naštěstí to nevím přesně protože to teď nesleduju kolikátýho je ( auž to ani nikdy nechci vědět), když o tom tak přemýšlím měl sem párkrát chuť na cigaretu ale vždycky sem se něčeho napil a pak už sem kouřit nepotřeboval. A teď sem poprvý střízlivej po těch 3 týdnech ale už mě to nebaví tak zasu du chlastat jak to dopíšu.... musím abych nenašel cigarety... Takže co byste radila - tu 1. nebo 2. variantu? Ale zase u tý druhý varianty budu mít jen podporu – bude to stačit na pití ?? to potřebuju poradit od někoho kdo se v tom vyzná. protože teď když vím jak je pití krásný oproti kouření, tak už nechci být střízlivej. Děkuju moc za rady.
Pokud jde o současný problém s alkoholem, doporučuje přestat s oběma závislostmi naráz nebo případně nejdřív přestat pít, pak kouřit (opačně to je těžko proveditelné).
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce