Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Když neuspějete napoprvé

 

Selhat při odvykání není nic výjimečného. Jen málokdo dokáže přestat napoprvé. Důležité je, abyste se po takovém neúspěchu zamysleli nad jeho příčinou a neopakovali stále stejné chyby.

Ilustrace

Mezi nejčastější příčiny selhání patří následující situace:

  • Dostali jste se do stresové, výjimečné situace a uvěřili jste, že vám cigareta pomůže ji zvládnout. Nepomůže a zbytečně jste si přidělali další problém. Zkazili jset si odvykání.
  • V situaci, kterou jste po mnoho měsíců či let trávili s cigaretou, jste se nedokázali ovládnout. Odpolední šálek kávy, čekání na autobus, chvilka oddechu na prosluněném balkóně. Je nutné připravit si pro tyto okamžiky náhradní řešení, činnost, kterou budete vykonávat namísto kouření. Musí to být činnost přitažlivá, která bude schopná nahradit stávající prázdnotu.
  • Kamarád či kolega vás přemluví, abyste si s ním „dali čouda“. Připravte své okolí na to, že nekouříte a dejte jim jasně najevo, že si nepřejete, aby vás vystavovali pokušení.
  • Jste zvědaví, co se stane, když si dáte jednu cigaretu. Zaměřte svoji zvědavost jiným směrem. Jedna cigareta by s vámi neudělala nic, avšak u jedné cigarety už nezůstanete. Celé pracné období odvykání bude ztracené.
  • Alkohol sníží vaši sebekontrolu. Proto pokud už si chcete zajít na skleničku, preferujte nekuřáckou společnost a nekuřácké podniky. Minimálně po dobu, než si svým nekuřáctvím budete zcela jisti.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta