Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 196. - 200.

 31  32  33  34  35  36  37  38  39  [ 40 ]  41 
Zdravím, chtěl bych se optat jak asi za dlouho my vymizejí aspoň nejznámější látky z kouření (nikotin, oxid uhelnatý, dehet apd.). Měl jsem takový obrázek tam bylo asi 10 nejznámějších látek, za jak dlouho vymizí a já ho ztratil. A ještě by jsem se chtěl optat za jak dlouho vymizí látka která v těle přetrvává nejdéle. Děkuji za odpověď
Některé látky zmizí brzo - například nikotin a oxid uhelnatý do druhého dne. Jiné zůstanou navždy, například dehty, které se ukládají v plicích - tak zvané "černé plíce" se už nezmění. Byly o tom již minulé dotazy a odpovědi.
Dobrý den, jsem těhotná v 33t.t. a kouřím,sice o dost méně než před tím cca. 5-6cigeret denně,ale chci s tím přestat a nejde mi to, prosím poraďte mi jak na to. Děkuji moc nashledanou
Především je výborné, že si uvědomujete, že je třeba přestat kouřit. Opravdu každá cigareta poškozuje nejen Vás, ale i dítě. Těžko na dálku konkrétně poradit, ale pokud rozumím, byla jste silný kuřák, zřejmě závislý na nikotinu. To je to, co Váš mozek chce a proč máte problém přestat. Zkuste si v lékárně koupit nikotinový inhalátor nebo nikotinové žvýkačky a vzít si je namísto cigarety. I když v těhotenství je nejlepší neužívat nic, zdravý rozum Vám řekne, že je vždy lepší čistý (samotný) nikotin z lékové formy než nikotin z cigarety, kde spolu s ním vdechujete tisíce dalších chemikálií. Viz též předešlé odpovědi týkající se těhotenství. Případně se můžete obrátit na některé z center pro závislé na tabáku, seznam je na www.slzt.cz . Držím Vám palce.
Dobrý den, je mi 36 let a kouřil jsem 20 let krabičku denně. Nyní přestávám kouřit pomocí Champixu (už 6 týdnů nekouřím) a rád bych se zeptal na: Mé myšlenky se neustále točí kolem cigaret? Jak dlouho se udrží nikotin v těle a jak dlouho ovlivňuje myšlení? Jak dlouho po poslední cigaretě trvá ta fyzická závislost a jak dlouho psychická? Rád bych přestal úplně, po mnoha marných pokusech mám najednou pocit, že díky Champixu to jde samo, snadno a lehce, jen těch myšlenek se nemůžu zbavit. Děkuji.
Gratuluji k narozeninám. Nikotin v sobě už dávno nemáte, v podstatě zmizí do druhého dne od poslední cigarety. Pokud jde o myšlenky na kouření, to záleží výhradně na Vás: budete-li vzpomínat na kouření nostalgicky, litovat se, můžete mít chuť na cigaretu celý život. Je třeba užívat si své nekuřáctví, radovat se z toho, že už nemusíte kouřit, že jste se toho konečně zbavil. Byly o tom už předchozí odpovědi, tedy mrkněte na ně pro insipraci.
Dobrý den, co si myslíte o odvykání kouření pomocí bioresonance? Děkuji
Již jsem odpovídala - bohužel nemáme žádné důkazy o tom, že by to byla účinná léčba.
Dobrý den Je mi 20 a kouřím/(il jsem) cca 4 končil jsem na cca 6 cigaretách deně, jindy i daleko víc (např při posezení v hospodě). Rád bych se stal příležitostným kuřákem a tak se chci zeptat, jaké je riziko k návratu do běžné každodenní kuřácké praxe. Také bych se chtěl zeptat zdali občasným kouřením dýmky můžu spadnout do závislosti. Shrnu-li to: kouření samotné mi až tak nevadí vadí mi předně závislost na něm. Chci se zeptat, zdali je příležitostné kuřáctví trvale a bez problémů udržitelné a jak dlouho je nutné abstinovat úplně aby riziko znovuzapočetí denního kouření bylo minimální. Zatím nekouřím 3 dny a používám nikotinové žvýkačky. Díky
Především, každá cigareta poškozuje, tadi i příležitostné kouření. Ale na to jste se neptal. Ano - bohužel příležitostné kouření může kdykoli přejít v denní. Pokud jste již jednou byl závislým (denním) kuřákem, je téměř jisté či velmi pravděpodobné, že Vás jedna či několik cigaret vrátí zpátky k dennímu kouření. I kdyby se tak nestalo hned, pravděpodobnost, že se to stane kdykoli v budoucnu, je vyská - Váš mozek byl už jednou změněn. je to podobné jako u jiných závislostí (alkohol, heroin). Ano, také kouřením dýmky se můžete vrátit zpět do závislosti, dokonce je to typické. Z dýmky a doutníku se nikotin vstřebává na rozdíl od cigaret sliznicí ústní dutiny, tedy není ani třeba "šlukovat".
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba