Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

 

Mladí Britové jsou prý ve filmech moc vystaveni cigaretám

Mladí Britové jsou prý ve filmech moc vystaveni cigaretám

Britové diskutují o tom, zda by mládež do 18 let neměla mít zakázané filmy, jejichž hrdinové kouří. Podle jedné ze studií zveřejněné v časopisu Thorax mladí lidé začnou kouřit tím pravděpodobněji, čím víc filmů s kuřáky zhlédnou.

Vědci z univerzity v Bristolu se ptali 5000 patnáctiletých osob asi na padesát filmů z let 2001 až 2005, které se řadily k 360 oblíbeným. Patří k nim například Spider-Man, snímky o Bridget Jonesové nebo Matrix.

Šance na to, že diváci také zkusí cigaretu, stoupla u těch, kteří viděli mnoho filmů s herci s cigaretou v ruce, až na 73 procent a že se stanou kuřáky na 50 procent. Po odečtení vlivu rodičů-kuřáků nebo přátel-kuřáků, zůstává pravděpodobnost toho, že diváci „kuřáckých filmu“ sami sáhnou po cigaretě, na 32 procentech.

V Británii je mládeži přístupná víc než polovina z filmů s hrdiny holdujícími cigaretám. Středisko pro kontrolu návyku na nikotin proto požádalo úřad, který o vhodnosti filmů rozhoduje, aby změnil kritéria.

Nyní platí, že všem divákům jsou určeny filmy, v nichž nejsou scény zobrazující nebezpečné chování, které by mládež mohla kopírovat. Řadí se k tomu braní drog a násilí, ale nikoli kouření.

Zdroj: www.uoguelph.ca, www.zdn.cz

Archiv starších novinek

 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta