Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

 

Kouření. Je to marný boj

Kouření. Je to marný boj

Těžko v Senátu navrhovat protikuřácké zákony, když se horní komora parlamentu zatvrzelými kuřáky jen hemží.

Alespoň tak vysvětluje senátor Jan Žaloudík, proč ještě sám s nějakou iniciativou nepřišel. A to i přesto, že jako lékař se problematice věnuje a na včerejšek dokonce do Senátu sezval zahraniční autory studie o protikuřáckých opatřeních v ČR.

„Šéfka zdravotnického výboru, paní Filipiová, je sama poměrně těžká kuřačka, s tím mám technický problém. Senátor Kubera zase tvrdí, že zakazovat kouření je zásahem do demokracie,“ říká Žaloudík s tím, že mu vadí i to, že se v senátní restauraci kouří. „Teď tam jsou cedulky, ale ten kouř k vám i přes dva stoly dojde,“ dodává.

Ten se navíc obává toho, že pokud by teď přišel s nějakým návrhem zákona omezujícím kouření, jeho snahu by si někdo mohl vykládat jako součást předvolebního boje. A to i přesto, že svůj mandát teď v senátních volbách neobhajuje. „Kdybych inicioval nějaký návrh zákona, tak jedině v povolebním období,“ říká. Senátor sice oceňuje tažení poslance Borise Šťastného, ten prý ale proti kouření bojuje „trochu rozvlekle“.

Kouření v Česku

Zatím s nejradikálnějším návrhem, jak omezit kouření, přišel před týdnem ministr zdravotnictví Leoš Heger a poslanec Boris Šťastný. Ten navrhuje úplný zákaz kouření v restauracích, kouřit by se navíc nesmělo ani v zastřešených zahrádkách. Kouřit by se nesmělo ani na dětských a sportovních hřištích.

Zdroj: ZDN


Archiv starších novinek

 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba