Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

 

Australská vláda chce ještě více znechutit cigarety kuřákům

Australská vláda chce ještě více znechutit cigarety kuřákům

Australská vláda chce ještě přitvrdit svůj protikuřácký zákon, který patří k nejpřísnějším na světě: krabičky cigaret budou mít všechny stejnou chmurnou olivově tmavozelenou barvu a navíc budou popsány varováními před následky kouření. Oznámila to australská ministryně zdravotnictví Nicola Roxonová.

Tmavozelená barva olivového odstínu byla vybrána na základě studie, při níž se zkoumalo, která barva je pro kuřáky nejméně přitažlivá, sdělila ministryně.

Tři čtvrtiny přední strany krabičky a celá zadní strana budou pokryty velmi důraznými varováními před následky kouření. Krabičky budou u všech druhů cigaret stejné, rozlišovat je budou jen značky a název produktu, které budou na všech krabičkách vyvedeny stejným písmem.

Novela zákona navržená vládou vstoupí v platnost od 1. ledna 2012, pokud ji letos v létě schválí parlament. Na 15.000 Australanů ročně umírá na nemoci spojené s kouřením. To stojí státní pokladnu ročně v přepočtu asi 550 miliard Kč. V tom jsou zahrnuty jak výdaje na zdravotní péči, tak snížení produktivity.

Výrobci cigaret protestovali a firma Imperial Tobacco Australia již oznámila, že bude proti zákonu bojovat. British American Tobacco Australia (BATA) soudí, že tento projekt porušuje práva značky a intelektuálního vlastnictví. Reklama

Ministryně však uvedla, že vláda nehodlá ustoupit. Austrálie již zakázala reklamu na tabák a kouření ve většině veřejných prostorů.

Zdroj: ČTK


Archiv starších novinek

 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci