Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 171. - 175.

 31  32  33  34  [ 35 ]  36  37  38  39  40  41 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zhruba po jaké době mohou nastat zdravotní problémy z pasivního kouření. Kolega v práci je silný kuřák, kouří prakticky nepřetržitě a já jsem nucena to dýchat. Je mi to velice nepříjemné, domluvy nepomáhají, jinou práci zatím nemohu sehnat, proto zůstávám a uklidňuji se tím, že aby mě to nějak zdravotně poznamenalo, musela bych v tomto prostředí pracovat delší čas. Tady jsem půl roku a mám v plánu tu vydržet než si najdu něco jiného, ale kolikrát mám pocit, že to prostě nevydržím a odejdu okamžitě, bohužel to si ale nemohu dovolit. Děkuji za odpověd.
Zdravotní problémy mohou teoreticky, i když ne moc pravděpodobně, nastat s prvním vdechem kouře, protože řada látek má bezprahové účinky (=bezpečnou dávku nelze určit, teoreticky už jedna molekula může poškodit). Měřitelné změny na cévách nastávají už za hodinu (jsou ale vratné zhruba za 24 hodin) - to je především riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice. Další rizika desítek jiných nemocí (astma, nádorová onemocnění, chronická obstrukční plicní nemoc, záněty středního ucha zejména u dětí, leukémie a mnohá další) stoupají s dávkou a dobou expozice.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak moc škodlivé je pobývat v jedné místnosti (v práci) s kuřákem, který sice chodí kouřit v průběhu pracovní doby ven, z jeho oblečení je však kouř i přesto cítit. Četla jsem články o tzv. kouření z třetí ruky, které je údajně také nebezpečné, zejména pro děti... ale říkám si, jestli už trochu nepřeháním. Nemohu si přece vybírat práci podle toho, jestli někdo z kolegů v kanceláři není kuřák... Děkuji za vaši odpověď.
Pokud Váš kolega chodí kouřit ven, podstatné nebezpečí Vám skutečně nehrozí. Je hezké, že je ohleduplný. Kouř z třetí ruky znamená zbytky kouře na jeho šatech, vlasech, pokožce a předpokládám, že se do přímého kontaktu nedostanete. Týká se to např. dětí, které mohou třeba olizovat koberec nebo něčí pokožku.
Dobrý den, bude mi 19, kouřím 1 rok, kouřím v průměru asi krabičku za dva dny. Můžu mít poškozené plíce, jestli jo zpraví se to? Když vidím na obrázku fotky plic kuřáků, tak za jak dlouho se to může dostat do takového extrému. Děkuji za odpověď
Některé látky z těch 4-5 tisíc, co cigaretový kouř obsahuje, zmizí rychle, jiné se v plicích usazují natrvalo. Dobré heslo je KAŽDÁ CIGARETA POŠKOZUJE.
Dobrý den paní doktorko. Kouřila jsem od 16 let. Okolo 20 let pravidelně asi krabičku denně do svých 36 let. Několikrát jsem marně přestávala, používala jsem náplasti,Champix. Právě jsem těhotná a již tři měsíce nekouřím. Jsem překvapená, že jsem nejhorší období lehce zvládla. Mám obavy, že po porodu se opět vrátím k tomu nešvaru. Proto Vás prosím o radu jak oddolat chutím na cigarety po porodu a nepodlehnout. Teď se cítím úžasně a jsem na sebe pyšná, ale bojím se, že to prostě nezvládnu.Jsem rozhodnutá nezačít, ale už jednou jsem to zažila po porodu syna, kdy jsem podlehla, zapálila si a byla jsem zase na začátku.
Především gratuluji, nekouřit je velmi důležité nejen pro Vás, ale i pro Vaše děti. A to i po porodu. Přesně popisujete, jak je snadné se ke kouření vrátit: pro jednou závislého k tomu opravdu stačí jediná cigareta. Kromě naučených kuřáckých streotypů máte totiž změněný mozek - zmnožené receptory, na které se váže nikotin a ty se velmi snadno "probudí". Ale teď jste bohatší o zkušenost, že to tak opravdu funguje a to i u Vás. Tedy vzpomnňte si, v jaké situaci jste tehdy po té orvní cigaretě sáhla. Ta se nejspíš bude opakovat a měla byste mít v záloze nejlépe hned několik nekuřádkých řešení. Taky nějakou hračku v kapse či kabelce, po které budete moci sáhnout (kamínek, hlavolam, cokoli). Další inspirace viz starší odpovědi. Držím place.
Dobrý den, existuje nějaký seriózní článek/výzkum, který by zkoumal vliv kouření DÝMKY na zdravotní stav člověka? Všude okolo se mluví o kouření cigaret a jejich škodlivosti a úplně se na dýmky zapomíná. Ne, že by jakékoliv zjištění o škodlivosti dýmek mohlo změnit můj vztah k nim, ale celkem by mě zajímalo, jestli se tomuto tématu někdo věnuje.
Ano, víceméně ovšem spíše v minulosti, neboť se ukázalo, že mezi vlivem dýmky a cigarety na zdraví je zak malý rozdíl, že to nestojí za to nějak extra sledovat. Obecně lze říci, že celkový vliv dýmky je trochu menší než cigarety (nemusíte šlukovat do plic, abyste dostal nikotin - díky vyššímu pH se z dýmkového kouře vstřebává v ústech), ale naopk místní vliv (ústa) bývá větší. Je tu samosebou také otázka aditiv v cigaretách nebo způsobu kouření (dýmku asi nebudete kouřit v běžném životě celý den). Shrnula bych to přirovnáním, že kouřit cigarety je asi jako skočit z 20. patra a dýmku jenom z 18.
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Pylový Zpravodaj pro celou ČR