Laik | STOP KOUŘENÍ | Odborník

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den,pani doktorko videla jsem vase video na internetu a moc me zaujalo....

Odpověď: Obecně lze říci, že lékové interakce a to hlavně ovlivňování léků v oblasti psychiatrie, mají ......

vstoupit do poradny

SOUTĚŽ
  chci soutěžit Připravujeme pro vás novou soutěž.
  chci soutěžit

Poradna uLékaře.cz
 

Poradna lékaře

 

Poradna lékaře byla uzavřena. Můžete zkusit vyhledat váš problém, nebo položit nový dotaz v poradně uLékaře.cz.


 Hledat  

Nalezeno 364 záznamů z celkového počtu 364, zobrazeny 101. - 105.

[ 21 ]  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Dobry den pred 2 mesici jsem prodelal Mononukleozu a jaterni testy uz mam priblizne 2 mesice v poradku. Chtel jsem se zeptat jestli ma zvykaci tabak nejaky primy vliv na jatra nebo jestli mi muze nejak ohrozit jaterni testy nebo jestli s tim nejakym zpusobem souvisi. Predem dekuji.
Játra metabolizují (zpracovávají) většinu toxických látek, které se do těla dostanou. Také ze žvýkacího tabáku, i když jich zdaleka není tolik jako z kouře. Tedy je to zbytečná zátěž jater.
Dobrý den, chci se zeptat,koupila jsem si el.cigaretu,ale mám strach z přibrání na váze, když přestanu kouřit klasické cigarety. Je možné, že nepřiberu, ani po této cigaretě? Děkuji za odpověď
Hmotnost vždy souvisí s poměrem výdeje a příjmu energie, tedy si zejména dejte pozor na to, co jíte a zda nezvyšujete příjem kalorií. Omezte zejména sladké, tučné a moučné, cvičte. Ale je pravda, že po zanechání kouření můžete přibrat i kvůli chybějícícmu vlivu nikotinu - ten zpomaluje vyprazdňování žaludku (jídlo tam déle leží, hlad může být proto jedním z abstinenčních příznaků). Na střevo působí obráceně, urychluje jeho činnost a tak můžete mít bez cigaret zácpu - snažte se tomu vyhnout, nejlépe kombinací potravin, hodně vlákniny, tekutin. Navíc nikotin zvyšuje spalování energie. Kritické období může trvat několik měsíců. Ale aby bylo riziko z nadbytečných kil podobné riziku kouření, bylo by třeba přibrat asi půl metráku, což se nejspíš nestane, průměrně se přiberou asi 4 kila za první rok, pak už zvyšování hmotnosti s kouřením nesouvisí - ovšem přibrat nemusíte vůbec. Nemá to ani žádnou souvislost s elktronickou cigaretou.
Vážená paní doktorko. Ze zájmu jsem pročítal dotazy se kterými se na vás kuřáci obracejí a musím říct, že vás hluboce obdivuji. Máte úžasnou trpělivost při odpovídání i na ty nejstupidnější a nejnaivnější dotazy kuřáků. Držím Vám palce.
Děkuji.
dobrý den paní doktorko,chtěl bych se vás zeptat když sem objevil novou metodu jak se odnaučit kouřit, dalo by se to někde zveřejnit nebo nechat patentovat nebo tak něco? Mě to aspoň pomohlo. Teda je pravda že sem nekouřil moc, jenom jednu cigaretu denně, a mě baví dělat pokusy se vším možným tak sem zkoušel co všechno by se dalo kouřit, a zjistil sem že cigarety se dají dobře udělat z čaje Rooibos. Stačí když koupíte dutinky a nacpete do nic ten čaj místo tabáku. Tak vždycky když si potřebuju odpočnout a zapálit si tak si místo normální cigarety zapálím tuhle a dřív sem si říkal že maximálně jednu denně abych nebyl závislej a teď si klidně můžu zapálit víckrát protože v tom není nikotin. celkem jenom nechápu že to někoho nenapadlo už dřív,ale když sem hledal na netu co všechno se dá kouřit tak sem nic nenašel.
Ať kouříte colkoli, kouř je vždy směsí řádově několika tisíců látek. Existuje ale nikotinový inhalátor, volně prodejný v lékárně - obsahuje jen čistý nikotin, tedy i potlačí abstiennční příznaky. Nebo jen hračka do ruky Paipo - viz www.mypaipo.eu To, co popisujete, rozhodně nedoporučuji.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc co moc nechápu. Proč cigarty, ale třeba i alkohol jsou prodejné až od 18 let? Všichni ví že to škodí zdraví a je to návykové, ale to platí snad u dospělých stejně jako u dětí nebo ne? Proč když kouří nebo pijí dospělí tak to je pro většinu lidí v pořádku, ale když kouří nebo pijí děti, tak se nad tím kdekdo pohoršuje? Čili jinak řečeno: Dospělí si můžou poškozovat zdraví a děti ne. Proč? Má to nějáké logické vysvětlení? Někde ve starších odpovědích jsem četl zajímavé vysvětlení: Že děti nemají dostatek informací, aby se mohly kvalifikovaně svobodně rozhodnout a později „až člověk dostane rozum“ jak se říká, tak toho lituje. Proč tenhle problém společnost už nevyřešila? V současnosti musí děti kouřit i pít tajně, musí to tajit před svými nejbližšími což určitě pro nikoho není příjemné. Já osobně sem se třeba kvůli tomu přestal bavit s rodiči, protože mi to zakazovali, a ani dnes když už sem dospělý, tak nemám chuť s nimi navazovat jakékoliv kontakty, díky tomu že neuznávali moje potřeby.(nebo přesněji řečeno moje životní priority, pro ně bylo zdraví na prvním místě a pro mně ne). Přitom by existovalo velmi jednoduché řešení: Kdyby třeba v první třídě na základní škole bylo několik vyučovacích hodin, kde by učitel vysvětlil dětem jak a proč kouření a alkohol škodí, a co jim hrozí když budou kouřit nebo pít. Potom už by měl každý dostatek informací pro kvalifikované rozhodnutí, a mohl by pít i kouřit jak by chtěl „na svoji odpovědnost“. Nebylo by to pro všechny lepší?
V první třídě bohužel nebudete nikdy schopen kavlifikovaného rozhodnutí, i když Vám něco jasně vysvětlí. I když informace ve škole by děti nepochybně měly dostávat, samy o sobě takové prgramy účinné nejsou, je vždy třeba komplexní přístup společnosti, na prvním místě je vysoká cena cigaret daná daní - v některých zemích přijde krabička na našich 300-400 korun (Austrálie, Nový Zéland, NY). Dále jsou to zcela nekuřácké uzavřené veřejné prostory, obrázková zdravotní varování - případně jednotná balení, veřjené informační kampaně (u nás zatím žádná nebyla), naprostý zákaz reklamy včetně místa prodeje, navíc prodej jen ve specializovaném obchodě s licencí (trafika - ne spolu s potravinami)....
 
 
 

Přihlášení uživatele

 
 

Nejste zaregistrování? Zapomenuté heslo

 
 
Test závislosti
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Klíšťová encefalitida a očkování